بلاگ

آیفون تصویری

سیستم آیفون تصویر در برندها و مدلهای مختلف در بازار عرضه می گردد که توضیح مختصری بابت این سیستم و انواع ان در ذیل به ان اشاره می کنیم .

آیفون تصویری 4 و 5 سیم : در این سیستم عمدتا برای هر واحد از پنل 5 رشته کابل تا داخل واحد کشیده می شود که هم میشود مستقیم از پنل کشید و یا میتوان در رایزر محلی را بابت سربندی کابلها در نظر گرفت . در این سیستم 4 رشته کابل در کلیه واحدها مشترک بوده و یک به یک سربندی میشوند و فقط کابل مربوط به زنگ واحد مجزا از پنل تا واحد کشیده می شو د. عمدتا از این سیستم در ساختمانهایی با تعداد واحد کم استفاده می گردد .

آیفون تصویری کدینگ : در این سیستم دیگر نیاز به کابل کشیهای فراوان همچون سیستم 5 سیسم ندارد و تنها با یک کابل 6 زوچ تلفنی که از پایین تا بالاترین طبقه کشیده میشود میتوان امکان ارتباط با پنل درب وروودی و لابی من برجها را بر قرار کرد . طریقه وصل سیستم آیفون واحدها به سیستم مرکزی بدین صورت است که از واحد تا رایزر همان طبقه واحد یک کابل 4 زوج تلفنی و یا یک کابل CAT6UTP  کشیده و به دکودر آیفون در همان طبقه سربندی می شود که عمدتا در تمام سیستمهای کدینگ دکودرها دارای یک وروودی از دکودر طبقه پایین و یک خروجی به دکودر طبقه بالا  و 4 خروجی همراه با دیتای زنگ و تصویر به واحدها می باشند . کار این دکودر در سیستم آیفون اختصاص یک کد اختصاصی جهت هر واحد بابت تماس از پنل وروودی ساختمان و یا لابی من برج و مجتمع می باشد .در سستم های کدینگ عمدتا در مجتمعهای واحد بالا و یا چند ساختمان اجماعا که یک لابی من دارند استفاده می شوند . در این سیستم در داخل واحد علاوه بر کابل دیتا که همان کابل تلفنی می باشد نیاز به یک برق 220 ولت نیز می باشد .

آیفون تصویری تحت شبکه : در این سیستم برای کلیه واحدها از یک کابل شبکه CAT6UTP  استفاده می شود که از واحد تا نزدیکترین سوییچ شبکه نزدیک به واحد کشیده می شود . گوشیها در 2 مدل POE  و معمولی عرضه می گردد که در مدل POE  نیاز به کابل برق نمی باشد و لی در مدل معمولی نیاز به یک برق 220 ولت و یا مکانی مناسب نزدیک ایفون جهت قرار دادن تغذیه آیفون می باشد .در سیستم تحت شبکه اشغالی سیستم به شدت پایین امده و امکان ارتباط چند کاربر با یکدیگر را فراهم می کند علاوه بر این امکان انداختن یک تا 4 دوربین به انتخاب مالک بر روی صفحه مانیتور واحد فراهم می شود . در این سیستم علاوه بر ارتباط لابی با واحد و بلعکس امکان ارتباط واحد با واحد هم فراهم می شو د.

شما میتوانید در صورت نیاز به مشاوره با همکاران ما در شرکت با شماره های 91690542 -021 و  44567648 -021 تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *